Někdo to rád šťavnaté

Po nekonečně dlouhé zimě dorazilo tolik vytoužené jaro a pak jakoby mávnutím kouzelného proutku tu máme léto. Léto. Čas dlouhých, teplých dní, večerů a nocí. A k těmto dnům neodmyslitelně patří jak jinak než dobrá společnost lidí, dobré jídlo a pití.

Tento krásný a pozitivní čas nás inspiroval k tomu, abychom pro Vás připravili pekelně šťavnatou MINI sérii v podobě fotografií na téma jídlo. Ovšem co jsme nečekali, byla náročnost tohoto projektu, o kterou bych se s Vámi ráda podělila.

A v čem, že spočívala jeho náročnost? Představte si, že se připravujete na focení. Hlavou Vám běží myšlenky v rámci celkového uchopení konceptu, jak nejlépe nastavit foťák a další a další procesy. V tu chvíli se to stane! Váš čichový smysl zaznamená omamnou vůni z právě dodělaného jídla, které se připravilo, na toto konkrétní focení. Vaše chuťové buňky zbystří. Začínají se Vám pomalinku sbíhat sliny a myšlenky v rámci přípravy kompletní scény, co, kde a jak bude, jsou rázem tatam, natož myšlenky o nějakém nastavování foťáku. Aby toho nebylo málo, poté vidíte kulinářský výsledek své druhé polovičky FMdesign, kdy smysl čichový je ještě více podpořen smyslem zrakovým. Ach, to vypadá a voní tak úžasně! Vy, ale víte, že si nemůžete sednout ke stolu s rodinou a pomalu vychutnávat ty dobroty, které na Vás "mluví". Hlavou se Vám honí: "A v takových podmínkách mám udělat parádní foto?!" A aby "trápení" bylo dokonalé, jdete fotit na detail. Díváte se hledáčkem foťáku, ostříte a tu vidíte stékat šťávu, tam roztékající se sýr a Vy byste nejraději vypnuli foťák a šli na to báječné jídlo, které je přímo před Vámi. Nicméně polknete slinu a jdete do akce. Jistě to bude za ty "muka" stát. Musí! Naštěstí foto jídla, vyžaduje jistou rychlost z důvodu případné zvadlosti, ztráty lesku aj., a díky těmto faktům je toto focení brzy u konce. Hurá.

Konečně padlo poslední cvak. Foťák se nechá tak jak je, další krok na téma úpravy v PC také počká. Priorita č. 1 je, si sednout a dopřát si chvilku se svou rodinou a vychutnávat svou práci, a to doslova.

A jaké zní ponaučení pro příští focení jídla? Nejdřív se pořádně najíst!

A tak se v klidu usaďte, prohlídka právě začíná. Věříme, že Vaše smysly budou v pohotovosti.

Přejeme dobrou chuť.

MINI série - Někdo to rád šťavnaté

Do zlatova grilované křupavé bagetky potřené česnekem a polité olivovým olejem. Domácí tvarohový pikantní dip s čerstvou zeleninkou.

Grilovaný hermelín s bylinkami a rajčátky. Dobré víno nesmí chybět.

A samozřejmě klasika v podobě karbanátků. A když ke karbanátkům přidáte dip s výborným vínem, dosáhnete úžasného spojení chutí, které si maximálně vychutnáte.

A jak fotografie vypadají v interiéru?

Zveme Vás na MINI prohlídku.

Interiér, který upoutá oči a linoucí se vůně šimrá Vaše smysly, Vás vybízejí k příjemnému posezení. Posezení s rodinou, přáteli, které si všichni maximálně užijete. 

České foto má jistě co nabídnout i těmto interiérům. Hlavním cílem je, abyste se cítili jako v bavlnce.

Přejeme Vám krásné letní dny, dobré jídlo, pití, parádní zážitky s rodinou či přáteli a především pevné zdraví a pozitivní energií.

Carpe diem.

Za FMdesign pro Vás připravila Monika Třeštíková 


Líbí se Vám naše práce?

Neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu pro Vás!