(NE)obyčejný svatební kvítek

13.08.2020

Svatba. Pro jednoho obřad s tradicí a pro druhého zbytečnost. Prostě každý jsme jiný a máme svůj úhel pohledu, což si myslím, že je do jisté míry v pořádku.

Já sama za sebe mám svatby velmi ráda, a kdyby to šlo, vdávala bych se snad neustále. :-) Již 21. let žiji se svým manželem a tak další vdavky s největší pravděpodobností nebudou. :-) Nicméně svatební den stále ve mně vyvolává obřad protkaný láskou, souzněním, štěstím, zářivých úsměvů s nádechem magie a kouzel.

A tak když se ke mně dostala zakázka, vytvořit svatební přání byla jsem velmi ráda a natěšená.

Začala jsem přemýšlet nad celým konceptem. Jak přání správně uchopit, aby bylo s tradicí a zároveň svým způsobem nadčasové. A tak se mé myšlenky různě v hlavě mlely kolem dokola. Pak to přišlo. Přání v krásném rámu, které bude doplněno básní života.

Bylo ovšem nutné vymyslet hlavní motiv. Zprvu jsem měla tip, nicméně jsem se od něj úplně odklonila a po pečlivém zvážení jsem zvolila úplně jinou variantu. Jelikož novomanželé mají velmi blízký vztah k přírodě, jako k takové volba byla jasná. Foto v divoké přírodě. Teď už jen vymyslet jakou "modelku" vyfotit. Hned po vnitřním vyslovení mi hlavou problesklo - Sedmikráska.

O Sedmikrásce jsem věděla jen velmi zběžné informace. Začala jsem tedy o tomto drobném kvítku více pátrat. Musím říct, že čím dál víc jsem se dozvídala zajímavosti, tím více jsem věděla, že právě toto byla ta nej volba.

A tak po celkovém promyšlení celého konceptu bylo vytvořené nádherné svatební přání s předmluvou o malém kvítku - jménem Sedmikráska.

Fotografie byla pojata v duchu "(ta)jemné atmosféry", kdy kvítek jen nepatrně nechává nahlédnout do svého nitra. Divák tak při pohledu má určitá očekávání jako je tomu v životě samotném.

Myslím, že po zajímavostech, které jsem zjistila se tento malý (NE)obyčejný kvítek nesmírně hodí k další životní etapě dvou lidí.

Za FMdesign pro Vás připravila Monika Třeštíková

Tímto bych chtěla srdečně poděkovat, za velmi příjemnou spolupráci s básnířkou Simone Triste, která se podílela na tomto krásném projektu.

Přejeme Vám všem báječné dny a hlavně zdraví, lásku, štěstí a úsměv na tváři.


Líbí se Vám naše práce? Máte přání? Jsme tu pro Vás!