Kvítku, stolečku, prostři se

Také milujete květiny? Já ano. A tak když jsem začala před pár lety fotit makro, pustila jsem se do říše květin. Příroda mě fascinuje, kdy její tvary, barvy a vše co dokáže vytvořit je vlastně takový malý/velký zázrak. Když se dívám hledáčkem fotoaparátu, tím více objevuji tu fascinující krásu a jen s tichostí a pokorou žasnu.

Díky tomuto velmi detailnímu pohledu, tak mohu lidem ukázat ten "jiný" svět, svět makra. A tak vznikají ne jen fotoobrazy, ale i naše autorská prostírání z fotografií, které pořizuji ať už ve volné přírodě nebo v rámci aranžmá, které si sami vytváříme.

Takže dosti už bylo slov. Přijměte, prosím jedno malé pozvání k nám, kde se seznámíte s naší prací pro Vaše společné chvíle.

Seznamte se, prosím - prostírání - Mám svůj modrotisk

Stůl. Stůl, kde se setkáváme s rodinou či přáteli. Stůl, kde to žije. A kde to žije u Vás?

Miláčku dala bych si čokoládu. A co ty? Že se ptám. 

Prostírání nesmí chybět. Primule, Prvosenka, Petrklíč - symbol přicházejícího jara.

Krásná modrá barva, která lehce přechází do fialového odstínu a spolu s kombinací žlutého středu nám tak vzniká výjimečný pohled.   

Naše autorské fotografie pro tisk prostírání. Díky tomu máme unikátní motivy. 

Jíme i očima a krásně prostřený stůl spolu s dobrotami v nás vyvolává velmi pozitivní náladu.  

Snadná a nenáročná údržba (žádné praní, žehlení, saponáty aj.).  

Eko tisky. Barvy, které jsou zdravotně nezávadné. Tisky probíhají v brněnské tiskárně.  

Na detailu záleží.  

Kvalitní materiál. Jemný banner, který svou strukturou připomíná plátno. Žádný tvrdý plast.  

Jídlo a pití, je čistě na Vaší fantazii.

A zde mi dovolte ještě pár slov o naší "modelce."

Primule, Prvosenka, Petrklíč

Mezi první posly jara se spolu s cibulovinami jednoznačně řadí primule nebo také prvosenka jarní, lidově petrklíč. Tato jarní rostlinka existuje v neskutečné barevné škále od bílé, žluté, oranžové, červené až po růžovou a fialovou. Původní květy jsou jednoduché, dnes již mají zvlněné okraje či květy plnokvěté. V současné době existuje okolo 500 druhů. Při správném pěstování jde o víceletou rostlinu.

Primulky pěstujeme v bytě jako hrnkové květiny, rovněž vkusně zaplní prázdný parapet nebo lodžii. Vynikne v truhlíku spolu s břečťanem a buxusem nebo v různých mísách a ozdobných nádobách na zahradě. Doma rychle odkvétají, je však možné je po odkvětu vysadit do zahrady, kde příští jaro vykvetou. Po odkvětu je umístíme do chladnější místnosti, a jakmile to počasí dovolí, zasadíme je do zahrady. Nejčastěji se vysazují na skalky mezi trvalky, ne však na přímé slunce.

TIP: Rada, jak vybrat hezkou primulku Důležité je, aby byla rostlina silná. Listy by měly pokrývat celý květináč, aby nebyla vidět zemina. Květy jsou pevné a v úžlabině mezi listy je mnoho poupat. Listy jsou bez skvrn a povrch substrátu je bez plísně.

Vaše dobroty se budou vyjímat na našem prostírání.

Kvítku, stolečku, prostři se. Také milujete rozkvetlý stůl?

Za FMdesign pro Vás připravila Monika Třeštíková

TIP: nadcházející sv. Valentýn aneb Valentýn na modro. Květina neodmyslitelně patří k ženě a dobré jídlo a pití zase jistě ocení muž.


Líbí se Vám naše práce?

Neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu pro Vás!